عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
براي اطلاع از آپدیت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودتاریخ : 31 / 4 / 1401
بازدید : 439
نویسنده : Tara

آموزش پرینت گرفتن در اکسل+تنظیمات پرینت

 

برای پرینت گرفتن در اکسل ابتدا باید صفحه پرینت و تنظیمات آن را باز کنیم. از منوی File بر روی گزینه Print کلیک کرده یا از کلید ترکیبی CTRL+P استفاده کنید.

 

اگر بیش از یک نسخه از فایل خود پرینت می خواهید باید در قسمت Copies تعداد نسخه های مورد نظر را مشخص کرده و سپس روی گزینه Print کلیک کنید.

 

 

حالا نوبت به انتخاب پرینتر میرسد. در قسمت Printer مطابق تصویر زیر، باید انتخاب کنید که فایل خودرا با کدام پرینتر چاپ می کنید.

 

 

بخش بعدی در تنظیمات پرینت اکسل قسمت Setting می باشد.این قسمت شامل 7 کادر می باشد که هر کدام از کادر ها خود شامل گزینه هایی است.

کادر اول: در این کادر با انتخاب فلش کوچک کنار آن با سه گزینه روبرو خواهیم شد.در کادر اول باید محدوده چاپ را مشخص کنیم.

Print Active Sheets: با انتخاب این گزینه تمام اطلاعات شیتی که انتخاب و فعال کرده اید چاپ خواهد شد.

Print Entire Workbook: با انتخاب این گزینه تمام شیت های یک Workbook چاپ خواهد شد.در انتخاب این گزینه دقت کنید که در صورت اشتباه ممکن است چندین برگ اشتباه چاپ شود.

Print Selection: با انتخاب این گزینه فقط قسمتی از Workbook که قبلا انتخاب نموده اید، چاپ خواهد شد.

 

 

کادر دوم: در کادر دوم در صورتی که اطلاعات شما بیش از یک باشد باید مشخص کنید که قصد چاپ چه صفحاتی را دارید.

 

 

 کادر سوم: در کادر سوم در صورتی که شما قصد تهیه بیش از یک نسخه از فایل را داشته باشید، می توانید تنظیمات مربوط به ترتیب چاپ صفحه را تغییر دهید.

Collated: در صورت انتخاب این گزینه، ابتدا تمام صفحات نسخه اول چاپ می شود، سپس نسخه دوم چاپ می شود.

Uncollated: در صورت انتخاب این گزینه، ابتدا صفحه اول تمامی صفحه ها چاپ می شود، سپس چاپ صفحه دوم برای تمامی نسخه ها شروع می شود و به همین ترتیب ادامه پیدا می کند.

 

 

کادر چهارم: در کادر چهارم میتوان جهت چاپ کاغذ را مشخص کرد که افقی باشد یا عمودی.

 Portrait Orientation: چاپ صفحات به صورت عمودی.

Landscape Orientation: چاپ صفحات به صورت افقی.

 

کادر پنجم: در این کادر نوبت به انتخاب سایز کاغذ می رسد.

 

 

کادر ششم: در این کادر می توانید مقدار حاشیه صفحات در پرینت را مشخص کنید. در صورت اعمال حاشیه دلخواه می توانید روی گزینه Custom Magins این مقدار را وارد کنید. 

 

کادر هفتم: در کادر هفتم می توانید مقیاس چاپ را تعیین کنید.

No Scaling: در صورت انتخاب این گزینه، فایل اکسل با مقیاس عادی خود چاپ خواهد شد. 

Feet Sheet on One page: انتخاب این گزینه به شما این امکان را می دهد که در صورت حجیم بودن اطلاعات شیت شما، تا حد امکان اطلاعات را کوچک کند تا تمام اطلاعات هر شیت در یک صفحه پرینت شود. 

Fit All Columns on One Page: در صورت بیشتر بودن ستون های شیت شما از عرض صفحه، این گزینه اطلاعات را تا حد ممکن کوچک میکند تا تمام ستون های شیت در عرض یک برگ چاپ شود.

Fit All Rows on One Page: در صورتی که تعداد سطرهای شیت شما زیاد باشد، با انتخاب این گزینه اطلاعات تا حد ممکن کوچک می شود تا تمام سطرهای شیت در ارتفاع یک برگ چاپ شود.

Custom Scale Options: جهت تنظیمات مربوط به مقیاس چاپ با جزئیات بیشتر ازین گزینه استفاده می شود. 

 


تاریخ : 28 / 4 / 1401
بازدید : 408
نویسنده : Tara

راهکار های رفع مشکل وصل نشدن کامپیوتر به اینترنت 

 

دلایل و مشکلات متعددی وجود دارند که باعث میشوند دسترسی شما به اینترنت با مشکل روبرو شود و ارتباط شما با اینترنت قطع شود. این مشکلات امکان دارد از جانب شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی باشد و یا ممکن است از جانب سیستم و تجهیزات سخت افزاری شما باشد.

 

 1_کامپیوتر را ریستارت کنید

در گام اول باید کامپیوتر خود را بررسی کنید.گاهی تنظیمات مربوط به شبکه ممکن است روی سیستم عامل با مشکل روبرو شده باشند و در حالی که مودم و چراغ های آن روشن است و با سایر دستگاه ها قادر به اتصال به اینترنت هستید ولی با کامپیوتر نه، در این حالت یک ریستارت ممکن است مشکل را برطرف کند.

 

2_ مودم را ریستارت کنید 

در بیشتر موارد مشکلات جزئی با این روش برطرف میشود.برای ریستارت کردن مودم دو راهکار وجود دارد.برخی از شرکت ها همچون تی پی لینک در منوی تنظیمات روتر گزینه ای برای ریستارت کردن در اختیار کاربران قرار میدهند. اگر این گزینه در مودم شما وجود ندارد، مودم را خاموش کرده و پس از یک دقیقه روشن کنید.

 

3_ چراغ های مودم را بررسی کنید 

بسته به نوع مودم نام چراغ ها ممکن است متفاوت باشد اما در حالت کلی چراغ ها و وضعیت آن ها به شرح زیر هستند:

_ چراغ پاور(Power): روشن بودن این چراغ نشان دهنده روشن بودن مودم به صورت صحیح می باشد.این چراغ باید به صورت ثابت روشن باشد.در صورتی که با وجود اتصال صحیح سیم ها و عدم وجود مشکل در پریز برق، این چراغ خاموش باشد یا آداپتور دستگاه دچار مشکل است و یا مودم به کل سوخته است.

_چراغ ADSL: این چراغ نشان دهنده وضعیت ارتباط مودم با مرکز مخابراتی است. روشن بودن چراغ ADSL نشان دهنده این است که اتصالات فیزیکی مودم عاری از هرگونه نقص بوده و ارتباط با مرکز مخابراتی برقرار است. خاموش و یا چشمک زن بودن این چراغ به این معناست که اتصالات در کابل ها یا پریز به درستی انجام نشده است.

_چراغ اینترنت(Internet): این چراغ نشان دهنده اتصال مودم به شبکه جهانی اینترنت می باشد و چشمک زدن این چراغ به معنی انتقال داده ها در مودم است.در صورتی که این چراغ خاموش یا قرمز باشد به این معناست که قطعی اینترنت از طرف شرکت طرف قرارداد اینترنت شما می باشد. 

_چراغ وای فای (Wireless): برای نشان دادن وضعیت روشن بودن وای فای است. چشمک زن بودن آن نشان دهنده عملکرد صحیح آن می باشد.

 

4_بررسی برنامه های امنیتی 

برخی از برنامه های امنیتی مانند آنتی ویروس ها ممکن است مانع از دسترسی ویندوز شما به اینترنت شود. برای حل این مشکل باید به طور موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.

 

5_ نصب مجدد درایور کارت شبکه 

ممکن است دلیل وصل نشدن ویندوز به اینترنت ناسازگاری درایور کارت شبکه با ویندوز باشد. آخرین نسخه از درایور کارت شبکه خود را از اینترنت دانلود و نصب کنید. معمولا آخرین آپدیت ها از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می کند.

 

6_ استفاده از ابزارهای عیب یابی ویندوز 

میتوانید از ابزار عیب یابی ویندوز 7 استفاده کنید.و یا ویندوز را ریستارت کنید.همچنین اجازه دهید خود ویندوز درایور کارت شبکه را شناسایی و نصب کند.و یا میتوانید آخرین نسخه از ویندوز را نصب کنید.

 

7_ تغییر آدرس IP و DNS 

بعضی مواقع مشکل عدم اتصال به اینترنت در ویندوز ممکن است مربوط به IP و DNS باشد که نیاز است برای حل مشکل آن را تغییر دهید.

_برای این کار، کلید های ترکیبی Win+R را روی کیبورد کلیک کنید تا پنجره Run نمایش داده شود سپس عبارت ncpa.cpl را در کادر مربوط وارد کرده و Enter کنید تا پنجره مدیریت اتصالات شبکه باز شود.

_ از بین گزینه ها کارت شبکه خود را پیدا کرده و راست کلیک کنید سپس روی گزینه Properties کلیک کنید.

_ در پنجره ای که باز میشود گزینه Internet protocol version4 را پیدا کرده و راست کلیک کنید، سپس روی properties کلیک کنید.

 _ به صورت پیش فرض در این قسمت گزینه Obtain an ip address automaticalli فعال می باشد، ولی در صورتی که فعال نبود، آن را فعال کنید تا مشکل برطرف شود.


تاریخ : 26 / 4 / 1401
بازدید : 392
نویسنده : Tara

مشکلات باز نشدن ایمیل یاهو 

 

  • چرا به طور کامل لود نمیشود؟
  • چرا فقط نوشته ها مشخص است؟
  • چرا نوشته ها سمت چپ صفحه زیر هم دیده میشود؟
  • چرا صفحه به کل باز نمی شود؟

این ها سوالات برخی کاربران در خصوص ایمیل یاهو است.در حالی که هنوز بسیاری از کاربران قدیمی از این سرویس استفاده می کنند، هر چند وقت یکبار با این مشکلات روبرو می شوند! 

 

برطرف کردن مشکل باز نشدن ایمیل یاهو 

 

1_ مودم ADSL را برای چند دقیقه خاموش کنید و مجددا روشن کنید. این کار باعث تغییر آی پی و دریافت IP جدید می شود.

2_ تغییر پروتکل اینترنتی! احتمال اینکه بسیاری از IP های ایران مسدود شده باشد وجود دارد پس شما نیاز به تغییر پروتکل اینترنتی خود دارید که یاهو نتواند موقعیت شمارا تشخیص دهد( یکی از راه های آن استفاده از ف.ش است)

3_ ممکن است مشکل از کوکی ها باشد.در صورتی که وارد می شوید ولی مشکلاتی وجود دارد، از طریق sign out خارج شوید و تمام کوکی هارا نیز پاک کنید سپس تنظیمات را در حالتی بگذارید که کوکی هارا بپذیرد و دوباره امتحان کنید.

 


امدادرایانه مشهد" 9095110511 " یک مرکز مشاوره در زمینه مشکلات کامپیوتری است که بصورت شبانه روزی جهت رفع مشکلات کامپیوتری راه اندازی شده است. جهت تماس با کارشناسان مرکز امدادرایانه مشهد با شماره زیر تماس بگیرید. 9095110511 تماس با تلفن ثابت از تمامی شهر ها و روستاهای استان خراسان رضوی امکان پذیر می باشد.

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان 

رفع مشکلات کامپیوتری

و آدرس 

   beruzpc.ir 

لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینک تان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 31
بازدید دیروز : 3052
بازدید هفته : 10483
بازدید ماه : 4890
بازدید کل : 175513
تعداد مطالب : 126
تعداد نظرات : 10
تعداد آنلاین : 1RSS

Powered By
loxblog.Com